English

dziennik diary



   ***6 marca 2013

  Jedno zdjęcie - takie są rezultaty, czy też jeden rezultat dzisiejszego fotografowania. Tym razem nieco bardziej jesiennie. Przy okazji kolejny porządek w 'roślinach'.





   Przedwiośnie3 marca 2013

  Okres w którym las jest zazwyczaj szary, jednak są miejsca, gdzie lód kontrastuje z odradzającą się zielenią - przedwiośnie. Dodatkowo, dzisiejszy wypad był chrztem bojowym nowego filtra polaryzacyjnego, bez którego nie wyszłoby poniższe zdjęcie.





   Pierwsze malowanie25 lutego 2013

  Skończyłem swój pierwszy obraz. Obraz. Nie taki zwykły, ale w swoim klasycznym, szlachetnym znaczeniu, określonym przez pociągnięcia pędzla. I chyba słowo 'skończyłem' nieco nie pasuje, gdyż dopiero zacząłem przygodę z farbami.
  Zdecydowałem się na farby akrylowe. Rację przyznam stwierdzeniu, że najtrudniej jest zacząć. Bałem się wręcz rezultatów, jednak powiem, poetycznie bądź tak, jak można przeczytać w niektórych książkach o sztukach plastycznych; Czułem pewność siebie rosnącą z każdym pociągnięciem pędzla :) Rozkręcałem się, jednoczeście widząc coraz więcej, że w żadnym portfolio raczej malunku nie zmieszczę. Ale mam jeszcze sporo czasu na podniesienie umiejętności, a samo malowanie sprawiało mi przyjemność. Jak dla mnie bomba, tylko wykorzystałem całą biel i nie mogę się doczekać zakupów w sklepie plastycznym.

  Jeśli chodzi o sam obraz, to - jak często mam w zwyczaju - wzorowałem się na swoim zdjęciu, które może nie ma walorów artystycznych, ale jednak szkoda by było, aby tylko tkwiło bez większego celu na dysku. To oryginał zrobiony w Alpach...



...a to omawiany obraz;





   Potok17 lutego 2013

  Coraz bardziej przymierzam się do malarstwa, ale żeby powoli zapoznawać się ze światem barw i tekstur, postanowiłem pobawić się pastelami olejnymi. Owocem mojej dzisiejszej pracy na papierze A4 jest zakręcający potok. Dodatkowo odkryłem ciekawe efekty pasteli na grubej fakturze.
Chyba muszę pomyśleć nad innym sposobem cyfryzacji rysunków, bo z tego nie jestem zadowolony.





   Łowy z ferii15 lutego 2013

  Większości ferii spędzonych w stolicy towarzyszyły szarość i mróz. Nie miałbym czego szukać w fotografii krajobrazowej, gdyby nie śnieg, który pojawił się na parę ostatnich dni. Wyszła z tego całkiem niezła sesja fotograficzna, uznałem, że aż sześć zdjęć nadaje się do publikacji. Zdjęcia zrobione na bemowskim poligonie.





   Zima1 lutego 2013

  Choć za oknem gdzieś się zapodziała, to na zdjęciu jeszcze jest;





   Poprzez stepy29 stycznia 2013

  Co można fotografować w styczniu? Biedronki? ...nie? A jednak! Tak się złożyło, że wczoraj miałem wynosić z domu świąteczną choinkę i omal bym nie nadepnął na pancerz w cztery czerwone kropki. Niecodzienna okazja, trzeba ją jakoś uwiecznić. Jak? Spojrzałem na wyschniętą choinkę... i na to, co leżało wokół niej - mnóstwo opadniętych igieł. To jest myśl, jeszcze tylko kolorowa kartka i pejzaż mamy gotowy. Tak powstało poniższe zdjęcie;



  Poprzednie zdjęcie zrobiłem wieczorem, a że dwukropce się nie spieszyło, zrobiłem dzisiaj drugą sesję. Potem znikła, mam nadzieję, że poszła nadrabiać zimowy sen :]





   Zwierzęta27 stycznia 2013

  Dzisiejszy poranek spędziłem wśród śpiewu kosów, sikorek i trznadli. Ubrawszy się na klasyczną cebulkę, udało mi się uwiecznić sarnę w zimowej scenerii. Przy okazji wrzuciłem zaległe zdjęcia innych zwierząt.





   Nowy design25 stycznia 2013

  Zaczęły się ferie. Chwila odpoczynku pośród niskich temperatur i białych pejzaży. Szczerze za nimi nie przepadam, dlatego w galerii nie pojawi się zbyt dużo białych zdjęć. Nie zamierzam jednak marnować wolnego czasu na samo zamartwianie się, kiedy też przyjdzie ta wiosna, i planuję zająć się ćwiczeniem rysowania i udoskonalaniem strony. Właśnie - udoskonalanie strony.
  Od dłuższego czasu główkuję, jak by rozwiązać związane z wyglądem strony, dręczące mnie problemy. Chciałbym, aby była jak najpiękniejsza. Schludność jest ważna, podoba mi się profesjonalność galerii zawodowców, jednak czuję, że brakuje w nich duszy i ciepła. Z drugiej strony, kiedy strona jest przychylna i kolorowa, traci na powadze, a jej choć trochę chciałbym zachować :]. Ładnie wyglądają strony w postaci przejrzystego portfolio, jednak nie wiadomo, co aktualnie się dzieje, co nowego można tam znaleźć. Chciałem tego uniknąć, stąd wziął się system newsów. Jednak przez niego strona przypomina mi zbytnio bloga.
  W końcu znalazłem idealne proporcje i strona ma obecny wygląd. System newsów z głównej strony jest teraz na podstronie 'dziennik' (co by strona miała jeszcze mniej wspólnego z blogiem :]). Natomiast w zakładce 'home', gości wita owoc mojej pierwszej zabawy we flashu - animacja kilku zdjęć.



   Rośliny23 stycznia 2013

  Dodałem do galerii zdjęcia roślin.






Pokaż stronę: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18